Батальона се строява за последен път, старото се уволнява, зайците реват.(x2)
А кога ли ще дойде денят да се върна аз у дома, а кога ли ще дойде денят да се уволня?(x2)
Няма вече старшината вечно да крещи, рота равнис, рота мирно, рота остави. Няма вече непоряди, арести и строй, има само мацки млади, гаджета безброй.
И ето идва шифрограмата и аз падам на колене, и се моля на всички богове - уволнение!(x2)
На портала вън ме чака бялата кола, а на задната седалка гадже без пола. На портала офицери колкото си щеш, старото се уволнява не отдава чест.
И ето идва шифрограмата и аз падам на колене, и се моля на всички богове - уволнение!(x2)
Няма вече да ни буди с електорат червен, изпълнявай Тунджа-200, аз съм уволнен. Няма вече да ни мръзнат голите крака, те ще бъдат все на топло между две бедра.
А кога ли ще дойде денят да се върна аз у дома, а кога ли ще дойде денят да се уволня?(x2)